Breaking News
Loading...
Minggu, 05 Januari 2014

Info Post


 
JULY
 
July 18

At Huntington, N.Y. (ESPN2/ESPN Deportes): Emanuel Taylor vs. Karim Mayfield, 10 rounds, welterweights; Cletus Seldin vs. Bayan Jargal, 8 rounds, welterweights; Anthony Karperis vs. Ariel Duran, 6 rounds, junior welterweights; Wendy Toussaint vs. Courtney Pennington, 6 rounds, junior middleweights; Naim Terbunja vs. Jason Escalera, 6 rounds, super middleweights
At San Francisco (Fox Sports 1/Fox Deportes): Mercito Gesta vs. Luis Arceo, 10 rounds, lightweights; Jonathan Chicas vs. Emanuel Robles, 8 rounds, junior welterweights; Taishan vs. Alex Rozman, 4 rounds, heavyweights; Laura Deanovic vs. Celene Roman, 4 rounds, female lightweights; Arturo Quintero vs. Dominic Coca, 6 rounds, junior welterweights; Andy Vences vs. TBA, 6 rounds, lightweights; Fabian Melendez vs. Payton Boyea, 4 rounds, cruiserweights; Ricardo Pinell vs. Santiago Perez, 4 rounds, middleweights; Benjamin Briseno vs. Walter Santibanes, 4 rounds, featherweight; Joel Slapno vs. Jesus Sanchez, 4 rounds, junior middleweights
At Kissimmee, Fla. (Telemundo): Jonathan Vidal vs. Juan Kantun, 10 rounds, junior bantamweights; Emanuel De Jesus vs. Juan Aguirre, 6 rounds, welterweights; Yunieski Gonzalez vs. Thomas Hanshaw, 6 rounds, light heavyweights; Jayron Santiago vs. Samuel Rodriquez, 4 rounds, junior featherweights; Anthony Mercado vs. Javier Perez, 4 rounds, junior welterweights; Julio Santos vs. Lazar Stojadinovic, 4 rounds, welterweights; Sean Guzman vs. Pernell Mitchell, 4 rounds, super middleweights; Moises Hernandez vs. Asaac Smith, 4 rounds, junior middleweights
At Kobe, Japan: Zolani Tete vs. Teiru Kinoshita, 12 rounds, for vacant IBF junior bantamweight title

July 19

Macau (HBO2 and UniMas, same-day tape): Zou Shiming vs. Luis De La Rosa, 10 rounds, flyweights; Guillermo Rigondeaux vs. Sod Kokietgym, 12 rounds, for Rigondeaux's WBA/WBO junior featherweight title; Gilberto Ramirez vs. Junior Talipeau, 10 rounds, super middleweights; Brian Viloria vs. Jose Alfredo Zuniga, 10 rounds, flyweights; Egor Mekhontsev vs. Mike Merafuentes, 6 rounds, light heavyweights; Mark Anthony Geraldo vs. Efrain Perez, 8 rounds, junior bantamweights; Rex Tso vs. John Bajawa, 8 rounds, junior bantamweights; Ik Yang vs. Rachamongkol Sor Pleonchit, 6 or 8 rounds, junior welterweights; Kuok Kun Ng vs. Beau O'Brien, 4 or 6 rounds, junior middleweights

July 21

At Okayama, Japan: Shingo Wake vs. Jaesung Lee, 12 rounds, junior featherweights

July 23

At New York: Charles Martin vs. Kerston Manswell, 10 rounds, heavyweights; Patrick Hyland vs. Noel Echevarria, 8 rounds, junior lightweights; Avtandil Khurtsidze vs. Allen Conyers, 8 rounds, middleweights; Joe Smith Jr. vs. Tyrell Hendrix, 8 rounds, light heavyweights; Sergey Derevyanchenko vs. Cromwell Gordon, 6 rounds, middleweights; Patrick Day vs. Brad Jackson, 6 rounds, junior middleweights; Danny Gonzalez vs. Ray Velez, rematch, 6 rounds, junior welterweights

July 25

At Chicago (ESPN2/ESPN Deportes): Roberto Garcia vs. Breidis Prescott, 10 rounds, welterweights; Caleb Truax vs. Derek Ennis, 8 rounds, middleweights; Mike Lee vs. Paul Gonsalves, 6 rounds, light heavyweights; Alex Martin vs. TBA, 6 rounds, welterweights; Jaime Sandoval vs. Aaron Steadman, 6 rounds, junior welterweights; Eddie Ramirez vs. TBA, 6 rounds, lightweights; Jose Felix Quesada vs. Jose Romero, 4 rounds, lightweights; Semajay Thomas vs. TBA, 4 rounds, welterweights; Kristin Gearhart vs. Ashleigh Curry, 4 rounds, female junior welterweights
At Verona, N.Y. (Showtime): Antoine Douglas vs. Michel Soro, 10 rounds, middleweights; Jerry Odom vs. Vilier Quinonez, 8 rounds, super middleweights; Cecil McCalla vs. Oscar Godoy, 8 rounds, welterweights; Tony Luis vs. Wanzell Ellison, 8 rounds, lightweights; Jorge Diaz vs. TBA, 6 rounds, featherweights; Samuel Teah vs. Lavisas Williams, 4 rounds, lightweights; Glenn Durzum vs. Nycedric Ellis, 4 rounds, featherweights
At Indio, Calif. (Fox Sports 1/Fox Deportes): Frankie Gomez vs. Vernon Paris, 10 rounds, junior welterweights; Ivan Morales vs. Sergio Frias, 10 rounds, bantamweights; Bryant Perrella vs. Cristian Steele, 6 rounds, welterweights; Caleb Plant vs. Ryan True, 4 rounds, super middleweights; Mario Barrios vs. TBA, 4 rounds, featherweights; Damian Sosa vs. TBA, 6 rounds, junior welterweights; Terrell Gausha vs. Ronnie Warrior Jr., 10 rounds, middleweights; Neeco Macias vs. Robert Hill, 4 rounds, middleweights; Vyacheslav Shabransky vs. TBA, 6 rounds, light heavyweights; Daquan Arnett vs. Roberto Ventura, 8 rounds, junior middleweights
At Ontario, Calif.: Efrain Esquivias vs. Christopher Martin, 10 rounds, junior featherweights; Carlos Carlson vs. Jose Cen-Torres, 8 rounds, bantamweights; Jonathan Garcia vs. TBA, 8 rounds, junior welterweights; Cesar Villarraga vs. Dominic Coca, 4 rounds, lightweights; LaRon Mitchell vs. Zachary Bunce, 4 rounds, heavyweights; Javier Lapizco vs. Christian Lorenzo, 4 rounds, flyweights
At Mexico City (Telemundo): David Carmona vs. Martin Casillas, 10 rounds, junior bantamweights

July 26

At New York (HBO): Gennady Golovkin vs. Daniel Geale, 12 rounds, for Golovkin's WBA middleweight title; Bryant Jennings vs. Mike Perez, 12 rounds, WBC heavyweight eliminator; Ola Afolabi vs. Anthony Caputo Smith, 10 rounds, cruiserweights; Glen Tapia vs. TBA, 8 rounds, junior middleweights; Dusty Hernandez-Harrison vs. Eli Addison, 8 rounds, welterweights; Julian Rodriguez vs. Yankton Southern, 4 rounds, junior welterweights
At Phoenix (UniMas): Jose Benavidez Jr. vs. TBA, 8 rounds, welterweights; Oscar Valdez vs. TBA, 8 rounds, junior lightweights; Joey Ruelas vs. TBA, 6 rounds, super middleweights; Trevor McCumby vs. Joe Gardner, 6 rounds, light heavyweights
At Manchester, England (AWE):: Tyson Fury vs. Dereck Chisora, rematch, 12 rounds, WBO heavyweight eliminator/for Chisora's European title/vacant British title; Billy Joe Saunders vs. Emanuel Blandamura, 12 rounds, for vacant European middleweight title; Terry Flanagan vs. Martin Gethin, 12 rounds, for vacant British lightweight title; Liam Smith vs. Navid Mansouri, 12 rounds, for Smith's British junior middleweight title; Liam Walsh vs. TBA, 12 rounds, for Walsh's Commonwealth junior lightweights title; Nathan Brough vs. Jack Catterall, 10 rounds, junior welterweights; Bradley Saunders vs. Christophe Sabire, 8 rounds, junior welterweights; Michael Gomez Jr. vs. Darren Pryce, 4 rounds, featherweight.
At Dessau, Germany: Robert Stieglitz vs. Sergey Khomitsky, 12 rounds, super middleweights; Robin Krasniqi vs. Oleksandr Cherviak, 12 rounds, light heavyweights; Christina Hammer vs. Ann Sophie Mathis, 10 rounds, female junior middleweights; Dominic Boesel vs. TBA, 12 rounds, light heavyweights
At Boston: Jason Estrada vs. Steve Vukosa, 8 rounds, heavyweights; Russell Lamour vs. John Hutchinson, 8 rounds, middleweights; Michael McLaughlin vs. Sam Girard, 8 rounds, welterweights; Joseph Perez vs. Agustine Mauras, 6 rounds, featherweights
At Riga, Latvia: Roy Jones Jr. vs. Courtney Fry, 12 rounds, cruiserweights; James Toney vs. Evgeny Orlov, 10 rounds, heavyweights
 
ESPN
 
______________________________________________
______________________________________________ 
 
JUNE

June 19
At Bayamon, Puerto Rico (Fox Sports 1/Fox Deportes): McWilliams Arroyo vs. Froilan Saludar, 12 rounds, IBF flyweight eliminator; Cesar Seda vs. Alex Rangel, 10 rounds, junior featherweights; Prichard Colon vs. Carlos Garcia, 8 rounds, junior middleweights; John Karl Sosa vs. Rogelio Casarez, 6 rounds, welterweights; Milton Santiago vs. Carlos Lopez, 4 rounds, junior welterweights; Jose Lopez vs. Rafael Vazquez, 4 rounds, lightweights; Jean Carlos Lopez vs. Juan Figueroa, 4 rounds, bantamweights; Miguel Canino vs. Luis Ortiz, 4 rounds, lightweights
June 20
At Belfast, Northern Ireland: Marc McCullough vs. Martin Parlagi, 10 rounds, featherweights; Jamie Conlan vs. Gabor Molnar, 10 rounds, junior bantamweights; Willie Casey vs. TBA, 6 rounds, featherweights; Conall Carmichael vs. Lagos Munkacsi, 6 rounds, middleweights; Conrad Cummings vs. Moses Matovu, 4 rounds, cruiserweights; Isaac Dogboe vs. Nedim Kara, 4 rounds, featherweights
At Hammond, Ind.: Dimar Ortuz vs. TBA, 8 rounds, cruiserweights; Frankie Scalise vs. TBA, 4 rounds, lightweights; Fidel Navarette vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights; Russell Fiore vs. TBA, 4 rounds, lightweights; Simon Buettner vs. TBA, 4 rounds, light heavyweights; Joey Predator vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights; Eddie Ramirez vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights; Will Coix vs. TBA, 4 rounds, welterweights; James Shorter vs. TBA, 4 rounds, cruiserweights
June 21
At Carson, Calif. (Showtime): Robert Guerrero vs. Yoshihiro Kamegai, 12 rounds, welterweights; Vasyl Lomachenko vs. Gary Russell Jr., 12 rounds, for vacant WBO featherweight title; Devon Alexander vs. Jesus Soto Karass, 10 rounds, welterweights; Chad Dawson vs. George Blades, 10 rounds, light heavyweights; Vyacheslav Shabransky vs. Michael Gbenga, 6 rounds, light heavyweights; Dominic Breazeale vs. Devin Vargas, 10 rounds, heavyweights; Sharif Bogere vs. TBA, 8 rounds, lightweights; Michael Hunter vs. Jerry Forest, 8 rounds, heavyweights; Fabian Maidana vs. Alejandro Arteaga, 4 rounds, welterweights; Mark Anthony Hernandez vs. Dante Spinks, 4 rounds, junior middleweights
At Wilkes-Barre, Pa. (NBC Sports Net): Anatoliy Dudchenko vs. Nadjib Mohammedi, 12 rounds, IBF light heavyweight eliminator; Karl Dargan vs. Anthony Flores, 10 rounds, lightweights; Sullivan Barrera vs. Lee Campbell, 8 rounds, light heavyweights; Enrique Vargas vs. Grashino Yancy, 4 rounds, lightweights; Eric Spring vs. Jamil Gadsden, 4 rounds, junior middleweights; Hakeem Bryan vs. Al Johnson, 4 rounds, junior middleweights; Wellington Romero vs. Mack Babb, 4 rounds, junior welterweights
At Punta Cana, Dominican Republic: Argenis Lopez vs. Darleys Perez, 12 rounds, for vacant WBA interim lightweight title; Dahiana Santana vs. Francia Elena Bravo, 10 rounds, female featherweights
At Monte Carlo: Martin Murray vs. Max Bursak, 10 rounds, middleweights; Hekkie Budler vs. Pigmy Muangchaiyaphum Kokietgym, 12 rounds, for Budler's WBO strawweight title;Mateusz Masternak vs. Youri Kalenga, 12 rounds, for vacant WBA interim cruiserweight title; Thomas Oosthuizen vs. Doudou Ngumbu, 10 rounds, light heavyweights
At Cebu, Philippines: Albert Pagara vs. Hugo Partida, 12 rounds, featherweights
June 26
At Walvis Bay, Namibia: Harry Simon vs. TBA, 12 rounds, light heavyweights
June 27
At St. Charles, Mo. (ESPN2/ESPN Deportes): Ivan Redkach vs. Sergey Gulyakevich, 10 rounds, lightweights; Ryan Kielczweski vs. Ramsey Luna, 8 rounds, junior lightweights; Eduardo Alicea vs. Demetrius Walker, 6 rounds, middleweights; Stephon Young vs. Vicente Alfaro, 6 rounds, junior featherweights; Paul Littleton vs. TBA, 6 rounds, middleweights; Ivan Golub vs. Javon Wright, 4 or 6 rounds, middleweights; Derrick Murray vs. Joseph Mueller, 4 rounds, featherweights; Kent Cruz vs. Guy Smith Jr., 4 rounds, junior welterweights; Samir Simpson Bey vs. Devon Hostler, 4 rounds, lightweights
At Las Vegas (ShoBox): Errol Spence Jr. vs. Ronald Cruz, 10 rounds, welterweights; Dominic Wade vs. Nick Brinson, 10 rounds, middleweights; Marcus Browne vs. Yusaf Mack, 10 rounds, light heavyweights; Gerald Washington vs. Travis Walker, 8 or 10 rounds, heavyweights; Lanell Bellows vs. Jas Phipps, 6 rounds, super middleweights; Ladarius Miller vs. Jacinto Quintana, 4 rounds, welterweights; B.J. Flores vs. Kevin Engel, 8 or 10 rounds, heavyweights; Dennis Hasson vs. Tyrell Hendrix, 8 rounds, light heavyweights; Caleb Plant vs. Michael Noriega, 4 rounds, middleweights; John Magda vs. Taneal Goyco, 6 rounds, super middleweights; Karl Ryan vs. TBA, 4 rounds, welterweights; Steve Lovett vs. Dwayne Williams, 8 rounds, cruiserweights
At Ontario, Calif.: Artemio Reyes vs. Abraham Alvarez, 10 rounds, welterweights; Giovani Santillan vs. TBA, 8 rounds, welterweights; Danny Roman vs. Jonathan Arellano, 8 rounds, junior welterweights; Erick Ituarte vs. Cesar Valenzuela, 6 rounds, lightweights; Ken Alvarez vs. Joshua Marks, 6 rounds, lightweights
At Glasgow, Scotland: Ricky Burns vs. Dejan Zlaticanin, 12 rounds, WBC lightweight eliminator; Willie Limond vs. Curtis Woodhouse, 12 rounds, for Limond's Commonwealth and Woodhouse's British junior welterweight titles; Stephen Simmons vs. Wadi Camacho, 10 rounds, cruiserweights; Jon Slowey vs. Kris Hughes, 10 rounds, featherweights; Scotty Cardle vs. TBA, 8 rounds, lightweights; David Brophy vs. Harry Matthews, 8 rounds, super middleweights; Michael Roberts vs. Michael Rambaletsa, 6 rounds, featherweights; Callum Johnson vs. Nathan King, 4 rounds, light heavyweights; Hugh Gray vs. William Warburton, 4 rounds, welterweights; Ryan Smith vs. Kristian Laight, 4 rounds, lightweights; Scott Allan vs. Brett Fidoe, 4 rounds, bantamweights
June 28
At Omaha, Neb. (HBO): Terence Crawford vs. Yuriorkis Gamboa, 12 rounds, for Crawford's WBO lightweight title; Matt Korobov vs. Jose Uzcategui, 10 rounds, middleweights; Mikael Zewski vs. Prince Doku Jr., 10 rounds, welterweights; Konstantin Ponomarev vs Hector Munoz, 10 rounds, welterweights; Johnny Determan vs. Ernie Marquez, 6 rounds, bantamweights; Victor Pasillas vs. Jovany Fuentes, 6 rounds, featherweights; Casey Ramos vs. Guillermo Sanchez, 6 rounds, junior lightweights; Bernard Davis vs. Bryan Timmons, 4 rounds, featherweights; Cody Crowley vs. Ronnie Peterson, 4 rounds, junior middleweights
At Hidalgo, Mexico: Oswaldo Novoa vs. Alcides Martinez, 12 rounds, for Novoa's WBC strawweight title
At Oklahoma City: Shannon Briggs vs. Raphael Zumbano Love, 12 rounds, heavyweights
At Reading, Pa.: Frankie DeAlba vs. TBA, 8 rounds, junior lightweights; Pat Kehoe vs. Danny Lugo, 4 rounds, welterweights; Robert Ramos vs. Travis Thompson, 4 rounds, lightweights; Miquel Martinez vs. Lionel Charles, 4 rounds, junior middleweights; Randy Easton vs. Jamar Johnson, 4 rounds, heavyweights; Benjamin Burgos vs. Antonio DuBose, 4 rounds, featherweights
At Baltimore: Tori Nelson vs. Nicole Woods, 10 rounds, female welterweights; Willie Williams vs. Frankie Filippone, 8 rounds, light heavyweights; James Stevenson vs. TBA, 8 rounds, welterweights

______________________________________________
______________________________________________


JANUARY 2014
Jan. 3
At Minneapolis (ESPN2/ESPN Deportes): "Friday Night Fights" season premiere, Argenis Mendez vs. Rances Barthelemy, 12 rounds, for Mendez's IBF junior lightweight title; Caleb Truax vs. Ossie Duran, 10 rounds, middleweights; Lamberth Ponce vs. Javontae Starks, 6 rounds, welterweights; Wilshaun Boxley vs. Tony Lee, 6 or 8 rounds, lightweights; Trevor Marmon vs. Adrian Martinez, 4 rounds, lightweights; Nate Richardson vs. Damien Hill, 4 rounds, junior middleweights; Erick Lubin vs. Luis Santiago, 4 rounds, welterweights; Dennis Galarza vs. Celiel Castillo, 4 rounds, junior lightweights
Jan. 4
At Guadalajara, Mexico (Fox Deportes): Ganigan Lopez vs. Mario Rodriguez, 12 rounds, strawweights; Ramon Alvarez vs. Gilberto Flores, 10 rounds, junior middleweights; Jorge Lara vs. Jairo Hernandez, 10 rounds, junior bantamweights; Miguel Gonzalez vs. Azael Gonzalez, 8 rounds, junior lightweights; Horacio Garcia vs. Cesar Saucedo, 8 rounds, junior bantamweights; Jose Gonzalez vs. Fernando Curiel, 8 rounds, junior bantamweights; Alondra García vs. Veronica Rodriguez, 8 rounds, female junior bantamweights; Joel Montes de Oca vs. Ivan Lopez, 6 rounds, featherweight; Jesus Silvestre vs. Jesus Reyes, 6 rounds, featherweight; Josue Obando vs. Josue Castaneda, 6 rounds, featherweight
Jan. 10
At Tacoma, Wash. (ESPN2/ESPN Deportes): Arash Usmanee vs. Juan Antonio Rodriguez, 10 rounds, junior lightweights; Zahir Raheem vs. Bayan Jargal, 10 rounds, welterweights; Lateef Kayode vs. Jonte Willis, 6 or 8 rounds, heavyweights; Jeremy McCleary vs. Gerardo Reyes, 4 rounds, lightweights; Eduardo Alicea vs. TBA, 4 rounds, super middleweights; Michael Medina vs. TBA, 4 or 6 rounds, middleweights; Cameron Sevilla Rivera vs. Jared Teer, 4 rounds, junior middleweights
Jan. 11
At Perwez, Belgium: Alexander Miskirtchian vs. Sofiane Takoucht, 12 rounds, IBF featherweight eliminator
Jan. 17
At Memphis (Showtime): Ivan Redkach vs. Tony Luis, 10 rounds, lightweights; John Thompson vs. Frank Galarza, 8 rounds, junior middleweight; Antoine Douglas vs. Marquis Davis, 8 rounds, middleweights; Maurice Hooker vs. TBA, 8 rounds, junior welterweights; Luis Del Valle vs. TBA, 8 rounds, junior lightweights; Kiun Evans vs. TBA, 6 rounds, featherweights; Joey Bryant vs. TBA, 6 rounds, lightweights; Malcolm Terry vs. TBA, 6 rounds, welterweights; Jerry Odom vs. TBA, 6 rounds, super middleweights
Jan. 18
At Montreal (HBO): Jean Pascal vs. Lucian Bute, 12 rounds, light heavyweights; Eleider Alvarez vs. Thomas Oosthuizen, 12 rounds, light heavyweights; Mike Perez vs. Carlos Takam, 10 rounds, heavyweights; Sebastien Gauthier vs. Javier Franco, 8 rounds, junior featherweights; Mikael Zewski vs. Juan Jesus Rivera, 8 rounds, welterweights; Artur Beterbiev vs. Gabriel Lecrosnier, 4 rounds, light heavyweights; Oscar Rivas vs. Eric Barrak, 8 rounds, heavyweights
At Miami: Azea Augustama vs. Thomas Brown, 10 rounds, light heavyweights; Hairon Socarras vs. Jamal Parram, 6 rounds, junior featherweights; Ahmed Elbiali vs. TBA, 4 rounds, light heavyweight; Harold Calderon vs. TBA, 4 rounds, welterweights
Jan. 22
At Bangkok, Thailand: Moruti Mthalane vs. Amnat Ruenroeng, 12 rounds, for Mthlane's IBF flyweight titlte
Jan. 24
At Shelton, Wash. (ESPN2/ESPN Deportes): Javier Molina vs. Kendall Holt, 10 rounds, welterweights; Rico Ramos vs. Jonathan Arrellano, 10 rounds, featherweights; Juan Funez vs. Marcelo Gallardo, 4 rounds, featherweights; Virgil Green vs. Guillermo Delgadillo, 6 rounds, junior welterweights; Sammy Perez vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights; Ronald Hearns vs. TBA, 8 rounds, super middleweights; Michael Hunter vs. TBA, 4 rounds, heavyweights; Stephan Shaw vs. TBA, 4 rounds, heavyweights
At Atlantic City, N.J. (NBC Sports Net): Curtis Stevens vs. Patrick Majewski, 10 rounds, middleweights; Thabiso Mchunu vs. Olanrewaju Durodola, 10 rounds, cruiserweights; Ilshat Khusnulgatin vs. TBA, 6 or 8 rounds, light heavyweights; Sevdail Sherifi vs. TBA, 6 rounds, cruiserweights
At Indio, Calif. (Fox Sports 1): Antonio Orozco vs. Miguel Angel Huerta, 10 rounds, junior welterweights; Cornelius "K9" Bundrage vs. Joey Hernandez, 12 rounds, IBF junior middleweight eliminator
At Oklahoma City: "Comanche Boy" George Tahdooahnippah vs. TBA, 10 rounds, middleweights
Jan. 25
At New York (HBO): Mikey Garcia vs. Juan Carlos Burgos, 12 rounds, for Garcia's WBO junior lightweight title; Bryant Jennings vs. Artur Szpilka, 10 rounds, heavyweights; Seanie Monaghan vs. Fabio Garrido, 10 rounds, light heavyweights; Felix Verdejo vs. Lauro Alcantar, 6 rounds, lightweights; Jesse Hart vs. Derrick Findley, 6 rounds, super middleweights
At Washington, D.C. (Showtime): Lamont Peterson vs. Dierry Jean, 12 rounds, for Peterson's IBF junior welterweight title; Jermell Charlo vs. Gabriel Rosado, 10 rounds, junior middleweights; Anthony Peterson vs. TBA, 10 rounds, junior welterweights
At Stuttgart, Germany: Marco Huck vs. Firat Arslan, rematch, 12 rounds, for Huck's WBO cruiserweight title; David Price vs. Evenly Orlov, 8 rounds, heavyweights
At Humacao, Puerto Rico: McWilliams Arroyo vs. Rocky Fuentes, 12 rounds, IBF flyweight elimonator; McJoe Arroyo vs. Eliezer Aquino, 12 rounds, IBF junior bantamweight eliminator; Jose "Chelo" Gonzalez vs. Mark Acub, 10 rounds, lightweights; Luis Cruz vs. TBA, 8 rounds, lightweights; John Karl Sosa vs. TBA, 6 rounds, junior welterweights; Bernard Lebron vs. TBA, 4 rounds, lightweights; Jose Lopez vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights
At Bethlehem, Pa.: Travis Kauffman vs. Vincent Thompson, 10 rounds, heavyweights; Frankie De Alba vs. Chazz McDowell, 8 rounds, junior lightweights; Miguel Cartagena vs. Felipe Rivas, 8 rounds, bantamweights; Travis Thompson vs. Sammy Quinones, 6 rounds, lightweights; Robert Ramos vs. Gerald Smith, 4 rounds, lightweights; Khalib Whitmore vs. TBA, 4 rounds, light heavyweights; Angel Concepcion vs. Raymere Palmer, 4 rounds, light heavyweights; Christian Molina vs. Bernel Ayres, 4 rounds, junior welterweights
Jan. 29
At Brisbane, Australia: Anthony Mundine vs. Carson Jones, 12 rounds, junior middleweights
Jan. 30
At Brooklyn, N.Y. (Fox Sports 1): Victor Ortiz vs. Luis Collazo, 10 rounds, welterweights; Eddie Gomez vs. Daquan Arnett, 10 rounds, junior middleweights; Marcus Browne vs. TBA, 8 rounds, light heavyweights
Jan. 31
At West Orange, N.J. (ESPN2/ESPN Deportes): Zsolt Erdei vs. TBA, 10 rounds, light heavyweights; Luis Rosa vs. Jorge Diaz, 10 rounds, featherweights; Michael Faragon vs. TBA, 6 rounds, lightweights; Patrick Farrell vs. TBA, 6 rounds, cruiserweights; Anthony Young vs. TBA, 6 rounds, lightweights; Wanzell Ellison vs. TBA, 6 rounds, junior lightweights; Patrick Day vs. TBA, 6 rounds, junior middleweights; Louis Cruz vs. TBA, 6 rounds, lightweights; Junior Younan vs. TBA, 4 rounds, super middleweights; Rickey Edwards vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights; Samuel Teah vs. TBA, 4 rounds, lightweights
At Philadelphia: Tony Ferrante vs. Anthony Caputo Smith, 0 rounds, cruiserweights; Naim Nelson vs. Christian Steele, 8 rounds, lightweights; Anthony Burgin vs. TBA, 6 round, junior lightweights; Anthony Prescott vs. Jose Javier Calderon, 4 rounds, welterweights; Robert Irizarry vs. Arthur Parker, 4 rounds, featherweights; Fred Jenkins Jr. vs. TBA, 4 rounds, middleweights
At Calais, France: Devis Boschiero vs. Roman Jacob, 12 rounds, for Boschiero's European junior lightweight title

0 Comment:

Poskan Komentar